FOTBAL  »  LIGA 2  »  RIPENSIA TIMIȘOARA - SPORTUL SNAGOV 1-2

Ripensia Timișoara - Sportul Snagov 1-2 // Snagov revine pe primul loc în Liga 2

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 martie 2019 10:20

Sportul Snagov s-a impus împotriva formației Ripensia Timișoara, scor 2-1, în etapa cu numărul 25 din Liga 2.

După această victorie, Sportul și-a reluat poziția de lider în clasamentul Ligii 2, cu 58 de puncte și a ajuns la al 5-lea succes consecutiv. Adversara de azi, Ripensia rămâne pe locul 11, cu 29 de puncte.

Alex Ioniță a marcat o dublă pentru Snagov, în prima repriză. Ripensia a replicat prin Toma, în minutul 45, după un penalty acordat de arbitrul Vladimir Andrei Nagy.

FINAL Ripensia Timișoara - Sportul Snagov 1-2

Au marcat: Toma '45-pen. / Al. Ioniță '4, '20

Sportul Snagov și-a pierdut fotoliul de lider, după ce U Cluj s-a impus ieri pe terenul celor de la Aerostar Bacău, scor 2-1. Cu o victorie azi, Sportul ar urca din nou pe primul loc în clasamentul din Liga 2.

De cealaltă parte, Ripensia Timișoara este pe locul 11, cu 29 de puncte.

În meciul tur, desfăşurat la Ghermăneşti, cele două echipe au remizat, scor 1-1.

Etapa 25 se închide marți, de la 19:30, cu meciul dintre Petrolul și Energeticianul.