FOTBAL  »  LIGA 2  »  LIGA SECUNDĂ

Toate rezultatele etapei a 8-a din Liga a 2-a » Revenire de efect pentru un fost golgeter din Liga 1

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 septembrie 2016 19:15

Astăzi s-au disputat ultimele partide din etapa a 8-a. Primul meci al zilei a fost cel dintre Academica Clinceni și Foresta Suceava, scor 3-3, după un final nebun.

Foresta Suceava s-a deplasat la Clinceni și a deschis scorul în minutul 7 prin Căinari. Gazdele au egalat prin Antohi (15). Până la finalul primei reprize Dumitriu și același Căinari au stabilit scorul pauzei și totul părea că merge într-o singură direcție.

Cu un minut înaintea finalului de joc, Florin Ștefan a readus speranțele gazdelor, scor 2-3. Când totul părea pierdut, Marius Coman a profitat de o eroare a portarului Niga din minutul 2 de prelungiri și a stabilit scorul final, 3-3.

Într-un alt joc de azi, Florin Costea a fost decisiv pentru vâlceni la primul lui meci de la revenirea în țară. DETALII AICI