FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - HERMANNSTADT

Voluntari - Hermannstadt 2-0 VIDEO » Mihai Teja, a treia victorie consecutivă pe banca ilfovenilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 februarie 2020 14:30

FC Voluntari a învins-o pe FC Hermannstadt, scor 2-1, în prima partidă a etapei #26 din Liga 1.

Vezi AICI programul ultimei etapei din sezonul regulat

Vezi AICI clasamentul din Liga 1

Țîră a ratat o ocazie uriașă în minutul 22. Lovitura sa de cap din 6 metri a fost respinsă în corner de către Figueiredo, goalkeeper-ul sibienilor. În cele din urmă, gazdele au reușit să puncteze până la pauză. Eric a transformat penalty-ul obținut de Sanoh, devenind astfel cel mai bun marcator străin din istoria Ligii 1 (detalii, AICI).

Hermannstadt a irosit o oportunitate mare de egalare în minutul 62. Cojocaru a avut un reflex foarte bun la șutul din 10 metri trimis de Yazalde. Imediat după această ratare, ilfovenii și-au majorat diferența. Sanoh a punctat superb cu o execuție de la 20 de metri.

FC Voluntari a ajuns la 3 victorii consecutive în Liga 1, însă formația lui Mihai Teja este în continuare ultima clasată (20 de puncte).

Voluntari - Hermannstadt 2-0

• Au marcat: Eric 44 pen., Sanoh 63

VIDEO cu cele mai importante faze ale meciului

Echipele de start

VOLUNTARI: Cojocaru - Struna, Pașcanu, Achim, Vlad - Laidouni, De Lucas - Sanoh, Eric, Ion Gheorghe - Țîră
REZERVE: Rîmniceanu, Belu, Balaur, Mățan, Tudorie, Simonovski, Morar
ANTRENOR: Mihai Teja

HERMANNSTADT: Figueiredo - Almeida, Dobrosavlevici, Stoica, Bușu - Rimane, Taira, Pires - Buzan, Debeljuh, Cordea
REZERVE: Novo, Voda, Diarrassouba, Petrescu, Joalisson, Pinto, Dumitriu
ANTRENOR: Vasile Miriuță

Stadion: Anghel Iordănescu, Voluntari
Arbitru: Iulian Călin // Asistenți: Radu Ghinguleac, George Neacșu

Vezi și:

VIDEO GSP LIVE // Cum a învins-o Mihai Teja pe Dinamo: „Am simțit tot timpul că putem câștiga”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!