FOTBAL  »  LIGA 3  »  CSA - DINAMO 2

VIDEO+FOTO, UPDATE EXCLUSIV GSP a luat legătura cu jucătorul prăbușit pe teren în meciul CSA Steaua - Dinamo 2: „Mi s-a tăiat respirația”

Andrei Mitran, urcat în ambulanță // foto: captură @ Steaua TV +7   FOTO
Andrei Mitran, urcat în ambulanță // foto: captură @ Steaua TV

Articol de - Publicat sambata, 27 martie 2021 17:45 / Actualizat duminica, 28 martie 2021 02:38

Andrei Mitran (20 de ani), fundașul stânga de la Dinamo 2, s-a prăbușit pe teren în repriza secundă a meciului din Liga 3 cu CSA Steaua (0-4), ceea ce a dus la intervenția ambulanței. Între timp, jucătorul „câinilor” și-a revenit.

UPDATE EXCLUSIV » Andrei Mitran și-a revenit: „Mă simt foarte bine”

Contactat de Gazeta Sporturilor, Andrei Mitran a declarat că și-a revenit după momentele dificile pe care le-a trăit în partida cu CSA Steaua.

„Acum sunt foarte bine, mi-am revenit. Am primit la o fază o mână în piept și mi s-a tăiat respirația, atât. Alte probleme mai grave nu sunt. Am făcut și un EKG, totul e ok. Sunt în autocar, ne întoarcem de la meci, nu a fost nevoie de spitalizare”, a spus Andrei pentru GSP.ro.

GSP a luat legătura cu jucătorul prăbușit pe teren în meciul CSA Steaua -  Dinamo 2: „Mi s-a tăiat respirația”
Andrei Mitran

Știrea inițială

În minutul 52 al meciului din Complexul Ghencea dintre CSA Steaua și Dinamo 2, Andrei Mitran s-a prăbușit pe gazon. „Centralul” Gabriel Mihuleac a solicitat de îndată intervenția medicilor, iar aceștia i-au acordat dinamovistului îngrijiri pe teren. Ulterior, apărătorul lui Dinamo a fost urcat cu targa în ambulanță și apoi transportat în afara suprafeței de joc.

+3 FOTO

Imaginile transmisiunii live pe YouTube, asigurată de Steaua TV, nu au arătat momentul în care Mitran a căzut pe teren. Jucătorul afirmă că a fost lovit de un adversar în prealabil.

• Sursă: YouTube Steaua TV

Dinamo 2, în inferioritate numerică, zdrobită de CSA Steaua

CSA Steaua conducea cu 1-0 în momentul ieșirii lui Mitran, grație unui gol înscris în minutul 32 de Remus Chipirliu.

Imediat după reluarea jocului - minutul 58 - Chipirliu a reușit „dubla”, la capătul unui corner. Dinamo, care a efectuat la pauză toate schimbările, s-a văzut nevoită să joace în inferioritate din minutul 58.

Același Chipirliu a dus scorul la 3-0 în minutul 62, iar Dragoș Nicolae a stabilit scorul final în minutul 79. „Militarii” au fost la un pas să facă 5-0, dar Liviu Băjenaru a lovit bara în prelungiri.

CSA Steaua revine pe primul loc în Seria 4, ajungând la un total de 33 de puncte. FCSB 2 e la două lungimi în urmă.