FOTBAL  »  LIGA 3  »  RAPID

VIDEO Tot chinuit » Daniel Pancu a câștigat greu primul meci pe banca Rapidului! Giuleștenii au tremurat cu Medgidia

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 octombrie 2018 20:59

Daniel Pancu a debutat cu o victorie pe banca Rapidului. N-a fost una foarte spectaculoasă, ci la limită. Giuleștenii au învins-o acasă pe Medgidia, scor 2-1.

VIDEO AICI DE LA MECI!

O primă repriză ștearsă, fără prea multe ocazii, în care Rapid a deschis scorul în minutul 43, prin Petre Goge. A fost cea mai clară acțiune a giuleștenilor din prima parte a jocului.

Sub privirile lui Daniel Niculae și Vasile Maftei, care au fost în tribună, Marian Vlada a făcut 2-0 în minutul 51. Dobrogenii au redus din diferență în minutul 75, prin Vasile Șicu, dar nu au mai punctat până la final.

Echipa de start a Rapidului: Drăghia - Voicu, Iacob, Bratu, Demici - Niţu, Cârstocea, Jorza, Goge - Vlada, Matulevicius

Rapid este pe primul loc în Liga a 3-a, cu 19 puncte în 7 meciuri. E la 3 lungimi de Unirea Slobozia, care are însă un meci mai puțin.

Citește și: GSP LIVE Daniel Niculae a explicat de ce s-a certat cu Pancu: "Aveam pretenția asta de la el. Mi-a dat dreptate" + Mesaj pentru noul antrenor al Rapidului