FOTBAL  »  LIGA 2  »  FC ARGEȘ - U CLUJ 2-1

FC Argeș, victorie cu U Cluj în ultimul meci al etapei din Liga a 2-a » Două goluri marcate în primele 21 de minute

Articol de GSP - Publicat luni, 17 septembrie 2018 21:27

FC Argeș s-a impus pe teren propriu, 2-1, în meciul cu U Cluj, ultimul din etapa a 7-a din Liga a 2-a.

Argeșenii antrenați de Emil Săndoi au început în forță meciul cu echipa antrenată de Adrian Falub. Piteștenii au marcat rapid, în minutele 8 și 21, prin Vasile Buhăescu, respectiv Andrei Panait.

Pe final, clujenii au forțat egalarea, iar Dorin Goga a redus din diferență, în minutul 90+2. După această victorie, FC Argeș a acumulat 15 puncte și este pe locul 5, în timp ce U Cluj este pe 8, cu 12 puncte.