FOTBAL  »  LIGA 2  »  CS MIOVENI - FC ARGEȘ

S-a încheiat derby-ul orgoliilor argeșene din Liga 2-a » Niciodată nu se mai întâmplase asta până acum

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 octombrie 2017 18:11

CS Mioveni și FC Argeș au încheiat la egalitate, scor 0-0, derby-ul orgoliilor argeșene din liga secundă.

Oaspeții au avut șansa deschiderii scorului în minutul 9, însă defensiva lui CS Mioveni a respins eroic mingea în urma unei faze fixe a argeșenilor.

Ocazia primei reprize a fost consemnată în dreptul gazdelor, când Ayza a profitat de o eroare a lui Cotigă, dar a șutat puțin peste poartă.

FC Argeș a avut o dublă ocazie în minutele 72 și 73, ambele avându-l protagonist pe experimentatul Raul Costin, acesta ratând însă în ambele dăți.

S-a terminat 0-0, aceasta fiind prima remiză din istoria confruntărilor directe dintre cele două echipe.

Echipele de start:

CS Mioveni: F. Croitoru - Tirică, Gugu, Burnea Ed. Stoica - Mîrzeanu, Cioc - Rădescu, Ed. Florescu, Ayza - D. Ene
Antrenor: Gheorghe Mihali

FC Argeş: N. Grecu - Tofan, Cotigă, Şerbănică, Ct. Stan - Andr. Panait, I. Şerban , R. Costin, I. Năstăsie - R. Grecu, Nilă
Antrenor: Iordan Eftimie

CS Mioveni se află pe locul 5, cu 22 de puncte, în timp ce FC Argeș ocupă locul 9, cu 18 puncte.