Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA B    •   REZULTATE

Spectacol și dramatism în Liga a 2-a » Dunărea Călărași se desprinde în clasament + două meciuri decise în ultimele minute

Sambata, 10 Martie

Sâmbătă s-au disputat șase meciuri din Liga a 2-a, care au fost extrem de spectaculoase.

Dunărea Călărași s-a desprins la 4 puncte de urmăritoare după ce a învins-o pe teren propriu pe CS Afumați, locul 4, scor 2-1, deși gazdele au deschis scorul. În minutul 79 a avut loc o fază ridicolă: Călin Cristea a marcat golul victorie, iar când a celebrat reușita și-a dat tricoul jos. Arbitrul i-a dat cartonaș galben și apoi l-a eliminat, fiind al doilea avertisment. Pe bancă, Dan Alexa a luat foc și l-a certat pe jucătorul său.

Chindia Târgoviște, locul 3, a remizat pe terenul celor de la Foresta, locul 16, fiind egalată în ultimele minute. Luceafărul Oradea a câștigat dramatic meciul cu FC Argeș, 3-2, după ce în minutul 80 scorul era 1-2.

Duminică se vor juca alte două partide, Ripensia Timișoara - Unirea Brăila și UTA Arad - AFC Hermannstadt.