FOTBAL  »  LIGA 2  »  REZULTATE

Spectacol și dramatism în Liga a 2-a » Dunărea Călărași se desprinde în clasament + două meciuri decise în ultimele minute

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 martie 2018 14:28

Sâmbătă s-au disputat șase meciuri din Liga a 2-a, care au fost extrem de spectaculoase.

Dunărea Călărași s-a desprins la 4 puncte de urmăritoare după ce a învins-o pe teren propriu pe CS Afumați, locul 4, scor 2-1, deși gazdele au deschis scorul. În minutul 79 a avut loc o fază ridicolă: Călin Cristea a marcat golul victorie, iar când a celebrat reușita și-a dat tricoul jos. Arbitrul i-a dat cartonaș galben și apoi l-a eliminat, fiind al doilea avertisment. Pe bancă, Dan Alexa a luat foc și l-a certat pe jucătorul său.

Chindia Târgoviște, locul 3, a remizat pe terenul celor de la Foresta, locul 16, fiind egalată în ultimele minute. Luceafărul Oradea a câștigat dramatic meciul cu FC Argeș, 3-2, după ce în minutul 80 scorul era 1-2.

Duminică se vor juca alte două partide, Ripensia Timișoara - Unirea Brăila și UTA Arad - AFC Hermannstadt.