FOTBAL  »  NATIONALA  »  ANDORRA - ROMÂNIA

FOTO Dennis Man, nervos la pauză! A ieșit șifonat după prima repriză din Andorra - România

Articol de - Publicat sambata, 25 martie 2023 22:52 / Actualizat sambata, 25 martie 2023 23:01

Marcatorul singurul gol al primei reprize din Andorra – România, Dennis Man a ieșit șifonat după primele 45 de minute.

Jucătorii din Andorra au jucat extrem de agresiv în prima repriză, iar Dennis Man a fost cel mai afectat. Jucătorul de 24 de ani a fost extrem de nervos la finalul primei reprize, fiind calmat cu greu.

Imagini halucinante cu bătaia românilor din Andorra! „Gogoașă”, rivalul lui Adrian Mititelu, implicat » Pumni și picioare într-o persoană căzută
Andorra - România 0-2

Dennis Man, șifonat după prima repriză din Andorra – România

La finalul primelor 45 de minute, camerele TV au surprins două zgârieturi pe tibia piciorului drept. Man era extrem de nervos, s-a certat cu un adversar, dar a fost liniștit de Ionuț Nedelcearu.

+3 FOTO

Dennis Man a acuzat probleme în finalul primei reprize

În minutul 38, Dennis Man a căzut pe gazon, după un duel cu un adversar, acuzând o accidentare la piciorul drept. Arbitrul nu a dictat fault, iar Man s-a ridicat și a putut continua jocul.

Dennis Man, eroul primei reprize

România a intrat în avantaj la pauză, grație golului lui Dennis Man. Jucătorul de 24 de ani a marcat cu capul, din 6 metri, după o centrare excelentă a lui Olimpiu Moruțan. Fotbalistul Parmei a reușit o execuție surprinzătoare, din unghi, iar portarul Andorrei nu a avut nicio reacție.