FOTBAL  »  NATIONALA  »  INSULELE FEROE - ROMÂNIA 0-3

INSULELE FEROE - ROMÂNIA 0-3 // FOTO Ciprian Tătărușanu, din nou erou! Ocazia uriașă a feroezilor ne-a dat emoții

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 octombrie 2019 19:40

România n-a avut nici pe departe cea mai strălucită prestație pe durata primei reprize a partidei din Insulele Feroe, chiar dacă a învins cu 3-0 (Pușcaș '74, Mitriță '83, Keșeru '90+4).

Naționala lui Contra a contat în prima parte doar la ocaziile avute de Florin Andone (minutul 16) și Ianis Hagi (minutul 22), însă oportunitatea reprizei a picat la poarta lui Ciprian Tătărușanu.

În minutul 32, Nedelcearu și Bancu nu s-au sincronizat la un atac al nordicilor, iar Olsen a reluat nestigherit cu capul din 6 metri. Ciprian Tătărușanu, de atâtea ori erou pe durata acestor preliminarii, a fost atent și a scos mingea din vinclu.

64de selecții are Tătărușanu cu meciul de azi, egalându-i în topul all-time pe Mircea Lucescu și pe Costică Ștefănescu

CLASAMENTUL GRUPEI F

PROGRAMUL ROMÂNIEI

• 15 octombrie 2019: România – Norvegia (ora 21:45)
  • 15 noiembrie 2019: România – Suedia (ora 21:45)
  • 18 noiembrie 2019: Spania – România (ora 21:45)

Urmărește AICI toate detaliile de la partida Feroe - România!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!