FOTBAL  »  NATIONALA  »  UNGARIA - ROMÂNIA 2-2

Iordănescu îl sfătuieşte pe Piţurcă să facă două schimbări în ofensivă: "Ei ar merita să joace titulari"

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 martie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 23 martie 2013 18:32

Fostul selecţioner Anghel Iordănescu i-a sugerat lui Victor Piţurcă două nume de jucători care ar trebui să joace titulari cu Olanda.

"Din păcate am văzut un joc modest, modest...

Cred că ar fi trebuit folosit nucleul Stelei, iar în meciul cu Olanda ar trebui să apară cîteva schimbări. Chipciu şi Popa cred că ar merita să fie folosiţi titulari. Dacă ar fi să aleg un jucător care mi-a plăcut, aş spune Chiricheş", a spus Iordănescu la sportro.

Alex Chipciu a intrat în minutul 86 şi a marcat în prelungiri golul care a adus egalarea în Ungaria, 2-2. Adi Popa n-a jucat nici un minut.

Comentarii (32)
vaalah
vaalah  •  23 Martie 2013, 23:10
Postat de alpin pe 23 Martie 2013, 21:43

Ciorbanescu i-a cerut in atac pe Messi si Cr. Ronaldo! Dar, cu mijlocasi de "creatie" ca Papagalii si BoulCeanu cei doi ar ajunge la sapa de... cauciuc!

Dili dili nu ai inteles ca romanii nu sunt interesati de opinia unui ceangau roman care este trompeta maghiarilor din galeria Kolozsvari Vasutas Sport Club Gruia ? Mergi pe forumurile maghiare si posteaza acolo , romanii nu sunt interesati de opiniile tale anti-romanesti . Si apropo dupa ce l-ai jignit obsesiv facandu-l Scuipciu, iata ca Dumnezeu nu doarme si Alexandru Chipciu a egalat tocmai cand tu si mongoloizi desfaceati sampania .

thumbzilla
thumbzilla  •  23 Martie 2013, 22:51
Postat de putregaiu pe 23 Martie 2013, 22:36

important e sa-i simta Piti ca au noroc ca altfel joaca tot cu petardele lui preferate

piti inainte de meci,joaca un barbut cu ei,si care-i in bulan ala intra titular.

putregaiu
putregaiu  •  23 Martie 2013, 22:36
Postat de old_shatterhand pe 23 Martie 2013, 21:30

Bine ar fi sa existe 2 de Chipciu...sau 3..unu mijlocas stanga, unul in spatele atacantului si unul fundas dreapta.