NATIONALA  ·  MEDIA

Meciurile "naţionalei" cu Albania şi Algeria vor fi transmise în direct de Antena 1

Luni, 26 Mai 2014

Echipa naţională a României va disputa un cantonament de vară în Elveţia, unde va disputa şi două meciuri amicale cu Albania (31 mai, ora 20:00) şi Algeria (4 iunie, ora 21:30).
Cele două jocuri de verificare vor fi transmise în direct şi-n exclusivitate în România de Antena 1, dar şi online pe antenaplay.ro. Antena 1 a mai deţinut drepturile de televizare ale meciurilor echipei naţionale pentru toate jocurile de acasă din cadrul preliminariilor pentru Campionatul Mondial din Brazilia.

► Ce audienţe a făcut Antena 1 la ultimele meciurile ale tricolorilor
ROMÂNIA - UNGARIA    4.080.000
ROMÂNIA - TURCIA    4.017.000
ROMÂNIA – ESTONIA    3.320.000
ROMÂNIA – OLANDA 1-4    3.079.000
ROMÂNIA – ANDORRA 4-0    2.039.000
* telespectatori la nivel naţional

► Pentru turneul din Elveţia, Victor Piţurcă a convocat 23 de jucători

Portari: Ciprian Tătăruşanu (Steaua), Costel Pantilimon (Manchester City), Silviu Lung jr. (Astra)

Fundaşi: Vlad Chiricheş (Tottenham), Valerică Găman (Astra), Răzvan Raţ (Rayo Vallecano), Alexandru Măţel (Astra), Cristi Manea (Viitorul), Bogdan Mitrea (Viitorul), Dragoş Grigore (Dinamo), Bogdan Vătăjelu (CSU Craiova)

Mijlocaşi: Mihai Pintilii (Steaua), Alexandru Bourceanu (Trabzonspor), Costin Lazăr (PAOK), Alexandru Mateiu (Braşov), Bănel Nicoliţă (Nantes), Cosmin Matei (Dinamo), Cristi Tănase (Steaua), Florin Tănase (Viitorul)

Atacanţi: Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Alexandru Chipciu (Steaua), Ciprian Marica (Getafe), Raul Rusescu (Braga)

Comentarii (2)

bazileon  •  27 Mai 2014, 13:11

Sa le comenteze Tolo!

steaua1986forever  •  26 Mai 2014, 15:30

Ciprian Tătăruşanu (Steaua), Costel Pantilimon (Manchester City). Oare asa sa fie? Avem 2 portari FARA CONTRACT in acest moment la Nationala. Răzvan Raţ (Rayo Vallecano), Ciprian Marica (Getafe) - Oare?

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
12:00 Tenis

Roland Garros

Eurosport, Eurosport 2
16:00 Fotbal, Baraj Promovare L3

Carmen-Progresul

Digi 1
18:00 Fotbal, Liga 1

Voluntari - Hermannstadt

Digi 1, Telekom 1, Look
18:00 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 4
18:30 Fotbal, Baraj Promovare L3

Steaua - Dinamo

Digi 2
20:00 Baschet M

Dinamo - Steaua

Digi 4
21:00 Fotbal, Liga 1

Botoșani - Dinamo

Digi 1, Telekom 1, Look
21:30 Fotbal, Germania

Union Berlin - Stuttgart

Digi 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off