SPORTURI  »  JOCURILE OLIMPICE  »  ROMÂNIA - COREEA DE SUD

Ghinion pentru naționala olimpică! Marius Marin a trimis mingea în proprie poartă în minutul 27

România - Coreea de Sud / FOTO: Raed Krishan (Tokyo) +40   FOTO
România - Coreea de Sud / FOTO: Raed Krishan (Tokyo)

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 iulie 2021 14:37 / Actualizat duminica, 25 iulie 2021 14:53

Coreea de Sud a deschis scorul în confruntarea cu România de la Jocurile Olimpice în urma unui autogol al „tricolorilor”.

Marius Marin, omul reprofilat de Rădoi și transformat în fundaș central, și-a trimis mingea în proprie poartă.

Marius Marin și-a trimis mingea în proprie poartă în minutul 27

Minutul 27 a fost fatidic pentru „tricolori”. Marius Marin a intervenit greșit la o centrare venită din flanc de la Dong-Jun Lee, respingând nefericit în proprie poartă. Fără șanse pentru Marian Aioani, iar meciul „tricolorilor” s-a complicat serios din acel moment.

„Tricolorii” deschiseseră scorul în partida de debut cu Honduras tot în urma unui autogol. Atunci, un fundaș al echipei din Honduras a deviat în proprie poartă centrarea expediată din corner de Andrei Ciobanu.

România versus Coreea de Sud:

12.Aioani – 6. Ghiță, 8. M. Marin (c), 4. Pașcanu – 7. I. Gheorghe, 10. Ciobanu, 18. Dulca, 2. Boboc – 21. Sefer, 9. Ganea, 20. Dobre
Rezerve: M. Popa, T. Băluță, V. Gheorghe, E. Florescu, Chindriș, R. Grigore, Sîntean
Antrenor: Mirel Rădoi

România - Coreea de Sud / foto: Raed Krishan (Tokyo)
+36 FOTO

Urmărește AICI desfășurarea meciului România - Coreea de Sud!

„Thriller” cu 5 goluri în celălalt meci din grupa României » Ce s-a întâmplat în Noua Zeelandă - Honduras + clasament

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”