FOTBAL  »  NATIONALA  »  TURUL DE ELITĂ

România U19, umilită la primul meci de la Turul de Elită! Înfrângere 0-3 cu Cehia

Articol de GSP - Publicat joi, 24 martie 2016 14:29

Selecționata U19 a României, antrenată de Andrei Spier, a pierdut categoric primul meci de la Turul de Elită, 0-3 cu Cehia.

Partida s-a disputat pe stadionul Thermen din Bad Waltersdorf. Toate golurile au fost marcate în prima repriză.

Mihalik din penalty în minutul 5, Pulkrab în minutul 22 și Trubac în minutul 34 au fost marcatorii golurilor cehilor.

Echipa României:

1. Tordai - 2. Cr. Manea, 5. Dudea, 6. R. Popa, 4. Chelaru - 16. Dr. Nedelcu, 8. Dr. Cojocaru - 17. Vîlceanu, 10. Cicâldău, 11. Al. Stoica - 9. Cr. Ene.

Rezerve: 12. Suciu - 3. D. Panait, 7. P. Petre, 15. Ciobotariu, 18. Niacşu, 19. A. Manea, 20. Botă

Turneul, care se dispută în Austria, trimite primul loc la CE. Din lot nu lipsesc Cristian Manea (Mouscron) sau Patrick Petre (Dinamo).

Euro 2016 va avea loc între 11 și 24 iulie în Germania. România mai are doup meciuri: vs Austria (sâmbătă, ora 16:30) și vs Slovacia (29 martie, ora 19:00).