FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21 - IRLANDA DE NORD U21 3-0

ROMÂNIA U21 - IRLANDA DE NORD U21 3-0 // Mirel Rădoi, declarația serii înainte de meciul cu Norvegia: „Sper să nu se supere Cosmin pe mine”

Articol de GSP - Publicat luni, 14 octombrie 2019 23:06

După 3-0 cu Irlanda de Nord, în preliminariile EURO 2021, Mirel Rădoi a vorbit despre duelul România - Norvegia, din calificările pentru turneul final din 2020.

Selecționerul naționalei de tineret a avut un mesaj amuzant când a fost întrebat ce crede că se va întâmpla la duelul dintre România și Norvegia.

Sper să nu supere Cosmin pe mine. Vreau să câștigăm cu 1-0 printr-un gol marcat în minutul 90+6, din ofsaid!”, a declarat Mirel Rădoi la Pro X.

„Dacă jucătorii de la U21 ajung la naționala mare, nu e nicio problemă! Suntem pregătiți pentru orice. Avem 116 jucători pe care-i urmărim în mod constant. Avem o platformă pusă la punct de FRF”
Mirel Rădoi la conferința de presă

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!