FOTBAL  »  NATIONALA  »  JOC TEST » ROMÂNIA U21 - DINAMO 2

Tineretul a bătut pe Dinamo II cu 2-1!

Articol de GSP - Publicat joi, 04 decembrie 2008 00:00

Naţionala de tineret a României conduce cu 2-0 la pauză echipa Dinamo 2. Torje a deschis scorul în minutul 12, şutînd puternic din interiorul careului, poziţie lateral stînga. Tot dinamovistul a fost la baza şi golului secund, el obţinînd un penalty transformat apoi de Răduţă, în minutul 44.

În repriza secundă, Damaschin a marcat pentru Dinamo 2, din penalty, în minutul 58. Nimic nu s-a mai schimbat pe tabelă pînă la final.

Selecţionata lui Emil Săndoia început în următoarea formulă: Silviu Lung Jr -Barboianu, Andronic, Cordoş, Silviu Ilie- Torje, Iorga, Andrei Ionescu, Buhăescu - Răduţă, Sburlea.

Pe banca de rezerve se mai află: Lungu, Cojoc, Rusescu, Barbu, Doman, Gîngioveanu, Hora şi Oghinciuc. La echipa secundă a lui Dinamo au evoluat şi mai mulţi jucători care au jucat în trecut şi pentru echipa mare, printre care: Matache, Awoa Zoa, Mendy sau Vranikovic