GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  BLOGSPORT.RO / BUZARIN

ALIN BUZaRIN / Minute si oameni

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 octombrie 2007 00:00

Intii, minutele. Trecem de 9, minutul lui Sergio Ramos de anul trecut. Atunci Real marca in Ghencea si se alegea praful. Ajungem la minutul in care Carlos scapa sapunul, contra lui Lyon. Se face si pauza si tot 0-0. Teoretic, dupa contabilizarea minutelor sintem in progres. si raminem la minute. Avem aproape un sfert de ora frenetic, in care o echipa romana cu destule probleme, cu antrenor schimbat, cu doar 6 goluri marcate in 8 meciuri de campionat, “si-o da, parte-n parte”, cum se va spune mereu la peluza, chiar daca ea va fi platita cu 30 de euro, cu liderul din Premiership.