Articol de Andra Mocanu - Publicat vineri, 17 ianuarie 2025 12:26 / Actualizat vineri, 17 ianuarie 2025 14:43
Survivor România revine la PRO TV cu un sezon nou. Începând din 3 februarie, „telespectatorii vor descoperi o competiție dură, unde 20 de concurenți vor fi puși față în față cu cele mai grele provocări din viața lor”, după cum anunță postul TV.
- Survivor România este un reality-show care scoate în evidență calitățile sportive, atletice, ale participanților
- Cei cu o bună pregătire fizică au șanse, la capătul mai multor probe de rezistență și îndemânare, să câștige marele premiu
Emisiunile vor fi transmise luni, de la ora 20:30, marți și miercuri, de la ora 21:30. Tema sezonului este „întoarcerea la origini”. Aceasta „redefinește conceptul de supraviețuire”.
„Este vorba despre autenticitate, emoții reale și momente care surprind esența pură a umanității. În acest sezon, concurenții nu doar că vor lupta pentru supraviețuire, dar își vor explora limitele fizice și emoționale, dezvăluind caractere puternice și povești impresionante”, anunță Pro TV.
20 de persoane vor participa la Survivor România 2025. „Concurenții sunt gata de voiajul vieții lor. Aleși ca echipaj croit pe măsura celei mai puternice legende de televiziune vă invitā să le fiți alături, pasionați şi inspirați de luptele şi evoluțiile lor, ca întotdeauna. Survivor revine la esența rădăcinilor care l-au consacrat în inima ta, națiune de inimi Survivor, aşa cā te aşteptăm la bord”, spune Dan Pavel, prezentatorul emisiunii.
Concurenții Survivor România 2025
De această dată, televiziunea Pro TV a ales să aducă în competiție nume deja consacrate din alte emisiuni de succes, precum Insula iubirii și Puterea Dragostei.
Diandra Moga, 27 de ani, designer vestimentar
Francesca Chebuțiu, 30 de ani, inginer IT
Roxana Chiperi, 36 de ani, instructor de aerobic
Diana Ursu, 25 de ani, jucătoare de rugby
Ina Shan, 31 ani, model
Ema Kovacs, 33 de ani, mamă full-time
Larisa Popa, 27 de ani, specialist marketing
Alexia Preda, 21 de ani, antrenor de tenis
Adina Gache, 21 de ani, dansatoare
Cristian Marinescu, 26 de ani, luptător în cușcă și fost sportiv de performanță în handbal și natație
Ovidiu Macinic, 46 de ani, antrenor de judo - Cunoscut drept Uwe Dai, Ovidiu are peste patru decenii de experiență în judo și o centură neagră 1 Dan
Darius Macinic, 43 de ani, antrenor de judo și poet
Vasile Petrovschi, 36 de ani, inginer IT
Mario Longa, 19 ani, student
Mihai Biță (Bitza), 40 de ani, rapper, producător muzical
Alex Furman, 25 de ani, magician și artist tatuator
Adi Coșeru, 30 de ani, fost asistent medical
Dorian Afro, 31 de ani, coregraf
Sebastian Coțofana, 33 de ani, prezentator radio



Anunț MAJOR: Jannik Sinner a acceptat 3 luni de suspendare din tenis! » Cum a motivat gestul