INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AS ROMA - JUVENTUS

VIDEO+FOTO Ce thriller! În minutul 70, Roma o conducea cu 3-1 pe Juventus » Incredibil cât s-a terminat!

Pe Stadio Olimpico, AS Roma și Juventus au oferit un supermeci în runda #21 din Serie A. Scor final: 4-3 Juve! +22   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 ianuarie 2022 21:28 / Actualizat duminica, 09 ianuarie 2022 23:08

Roma a condus cu 1-0 și 3-1, ultimul scor fiind înregistrat pe tabela și în minutul 70! Finalul a aparținut, uluitor, „Bătrânei doamne”, care a reușit să întoarcă fantastic jocul și să-și adjudece o victorie mare în lupta pentru locurile de Champions League.

Zlatan Ibrahimovic a egalat recordul lui Cristiano Ronaldo. Venezia, ultima victimă a vedetei lui AC Milan
serie a

Supermeci oferit de AS Roma și Juventus

AS Roma a deschis scorul pe Olimpico după un corner, „cap” Abraham (11). Juventul a egalat rapid însă, datorită execuției de PlayStation semnate de Dybala din marginea careului (18).

Elevii lui Mourinho au reușit să se desprindă în startul reprizei secunde. Trasor Mkhitaryan (48) și Pellegrini din lovitură liberă (53) au dus scorul la 3-1 pentru gazde.

+18 FOTO

Ce a urmat este o dovadă că fotbalul din Italia s-a schimbat fundamental în ultimii ani. În mai puțin de 10 minute, Juventus a egalat și a preluat conducerea!

• min. 70: Locatelli reduce din ecart cu o lovitură de cap plasată excelent;
  • min. 74: Kulusevski profită în careu de o respingere norocoasă și egalează;
  • min. 77: De Sciglio îl bate la „scurt” pe Patricio.

Totul se putea schimba, din nou!, în minutul 81, când De Ligt a comis henț în careu - penalty dictat de VAR - și a fost eliminat. Numai că Pellegrini a ratat de la 11 metri, iar Juventus nu a mai scăpat din mână cele 3 puncte.

Cum stau AS Roma și Juventus în clasament

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Încă un detaliu care arată că Haaland a ales Spania » Gestul de la ultimul meci al lui Dortmund îl dă de gol pe atacant

Primul fotbalist care a recunoscut că e gay, jignit de fani » Clubul atacă: „Vă interzicem pe stadioane!”