INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - VILLARREAL

BARCELONA - VILLARREAL 4-0. FOTO + VIDEO Barcelona, show în primul meci din La Liga! Ansu Fati, omul meciului

Barcelona e gata de noul sezon din La Liga // FOTO: Guliver/GettyImages +7   FOTO
Barcelona e gata de noul sezon din La Liga // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 septembrie 2020 17:51 / Actualizat duminica, 27 septembrie 2020 23:57

Barcelona a debutat în acest sezon și s-a impus clar pe teren propriu, 4-0 cu Villarreal, în etapa a treia din La Liga.

Catalanii, sub comanda noului antrenor, Ronald Koeman, au început tare noul sezon, câștigănd fără probleme contra lui Villarreal. Formația blaugrana a marcat toate golurile în prima repriză, Ansu Fati, folosit ca atacant, a marcat primele două goluri, în minutele 15 și 20.

În minutul 35, același Ansu Fati i-a păcălit pe fundașii lui Villarreal și a obținut un penalty, transformat de Leo Messi. Scorul final a fost stabilit în minutul 45, când Pau Torres și-a marcat în proprie poartă.

În repriza secundă, Villarreal nu a avut forța să-i pună probleme Barcelonei, iar catalanii nu au mai reușit să marcheze.

Barcelona – Villarreal 4-0

Barcelona – Villarreal, echipele de start

Barcelona: Neto – Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Jordi Alba – De Jong, Busquets – Griezmann, Coutinho, Ansu Fati - Messi
Rezerve: Inaki Pena, Rafinha, Alena, Araujo, Comas, Dembele, Pedri, Junior Firpo, Pjanic, Puig, Ramos, Trincao
Antrenor: Ronald Koeman

Villarreal: Asenjo – Mario Gaspar, Albiol, Torre, Estupian – Chukwueze, Parejo, Coquelin, Gomez – Moreno, Alcacer
Rezerve: Rulli, Trigueros, Rațiu, Bacac, Baena, Costa, Kubo, Iborra, Mori, Nino
Rezerve: Unai Emery

Citește mai multe știri din Spania:

Fratele lui Lionel Messi a răbufnit după victoria celor de la Real Madrid cu Betis: „Rușinos!”

Barcelona a câștigat bătălia cu Bayern pentru următorul Dani Alves!