INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BETIS - BARCELONA 1-4

BETIS - BARCELONA 1-4 // VIDEO + FOTO Messi și Suarez, prestații de gală! Fanii de pe „Benito Villamarin” au aplaudat în picioare magia catalanilor

Articol de GSP - Publicat luni, 18 martie 2019 00:07

Barcelona s-a impus în deplasarea de la Betis Sevilla, scor 4-1, într-un adevărat recital dat de Leo Messi și Luis Suarez.

Leo Messi a deschis scorul în minutul 18 din lovitură liberă și a ajuns la 27 de goluri marcate din această ipostază. Tot argentinianul a marcat și golul de 2-0, după o acțiune marca Luis Suarez. Vârful uruguayan a trimis o pasă genială cu călcâiul, printre 3 fundași andaluzi.

Luis Suarez și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 63, cu o cursă fantastică, în care a lăsat în spate 3 adversari, prăbușiți la propriu pe gazon.

2019 03 17t212619z 877124397 rc18193e2000 rtrmadp 3 soccer spain bet fcb +8 FOTO

Loren le-a oferit de doi bani speranțe fanilor de pe „Benito Villamarin”, punctând în minutul 82.

Balul a fost închis de cvintuplul Balon de Aur Leo Messi, cu o execuție antologică, un lob mascat perfect, de la marginea careului de 16 metri. Inovația a fost gustată și de fanii gazdelor, care au aplaudat în picioare prestația lui Messi.

647 de meciuri strânge Leo Messi în tricoul Barcelonei, egalându-l pe Andres Iniesta

Barcelona acumulează 66 de puncte, cu 10 mai mult decât principala urmăritoare Atletico Madrid și cu 12 peste rivala Real Madrid.

Vezi și:

Barcelona vrea din nou să îl transfere pe Antoine Griezmann! Ce sumă trebuie să plătească + de ce francezul vrea să plece de la Atletico

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!