INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRAZILIA - ARGENTINA 0-1

BRAZILIA - ARGENTINA 0-1 // VIDEO Superamical câștigat de „pume” prin golul lui Messi într-un meci în care s-au ratat și două penalty-uri

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 noiembrie 2019 21:10

Superamicalul Brazilia - Argentina s-a jucat în această seară în Arabia Saudită, la Riyadh, și s-a terminat cu victoria „pumelor”, scor 1-0,
după ce fiecare echipă a ratat câte un penalty.

Singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 13 de Lionel Messi. Argentinianul a executat o lovitură de pedeapsă, portarul a apărat și mingea a revenit tot la el, care a trimis-o în poartă.

Cu trei minute mai devreme, brazilienii au ratat și ei un penalty prin Gabriel Jesus, însă acesta n-a avut norocul lui Messi, șutând puțin pe lângă poartă.

Argentina are programată o altă partidă de pregătire la Tel Aviv, pe 18 noiembrie, cu Uruguayul lui Suarez. Foarte posibil, meciul nu se va disputa din cauza situației extrem de tensionate din regiune. Jihadul Islamic a atacat Israelul cu 50 de rachete.

5 goluria marcat Messi în poarta Braziliei de-a lungul timpului

+8 FOTO

Vezi și:

VIDEO + FOTO Finlanda s-a calificat pentru prima dată în istorie la un turneu final!

(P) 10 reguli și sfaturi care te vor ajuta să fii câștigător la pariuri

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!