INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO + FOTO IREAL! Manchester United, zdrobită de Brentford în Premier League » „Diavolilor” nu li s-a mai întâmplat asta NICIODATĂ

Cristiano Ronaldo, în Brentford - Manchester United/ foto Imago Images +6   FOTO
Cristiano Ronaldo, în Brentford - Manchester United/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 august 2022 21:40 / Actualizat sambata, 13 august 2022 21:43

Manchester United a pierdut cu Brentford, scor 0-4, într-un meci din etapa a doua din Premier League. Scorul final a fost stabilit încă de la pauză.

A fost prima dată în istoria Premier League când Manchester United a primit 4 goluri în prima repriză, la un meci din deplasare. „Diavolii” au bifat această bornă negativă doar la două meciuri de acasă:

• Manchester United - Tottenham 1-4 la pauză (final 1-6), 04.10.2020
  • Manchester United - Liverpool 0-4 la pauză (final 0-5), 24.10.2021

Video de la meci AICI

Brentford - Manchester United 4-0 la pauză

Gazdele de la Brentford au început recitalul încă din minutul 10. Dasilva a șutat din afara careului, la colțul scurt, pe jos. De Gea a părut că va interveni fără probleme, doar că portarul spaniol a scăpat incredibil mâna pe sub mâini.

Mbappe, înțepături la adresa lui Real Madrid: „Clubul știe să pună presiune pe votanții de la Balonul de Aur”
BALONUL DE AUR

Spaniolul a continuat seria erorilor, cu o nouă gafă în minutul 18. De Gea i-a pasat lui Eriksen, mijlocașul fiind vizibil presat de un adversar. Danezul a pierdut mingea în careul de 16 metri, iar Jensen a marcat cu un șut plasat.

Brentford nu s-a oprit și a dus scorul la 3-0, în minutul 30. Același De Gea a ieșit haotic pe o centrare din corner, Toney a trimis cu capul în fața porții, de unde Ben Mee a trimis în poarta lăsată liberă de portarul spaniol.

De Gea nu a mai avut însă nicio vină 5 minute mai târziu, când Mbeumo a dus scorul la 4-0. Atacantul lui Brentford a marcat din postură de 1 la 1 cu portarul, după o pasă primită din lateral de la Toney.

+2 FOTO

Meciul s-a terminat cu scorul de 4-0 pentru Brentford. Manchester United rămâne cu ZERO puncte după două etape. În prima rundă, „diavolii” au pierdut cu Brighton, 1-2.

Manchester City a dat recital cu Bournemouth, dar Haaland a fost un car de nervi! Răbufnire la adresa unui coleg

Anunțul momentului în Spania: „După acest mandat la Real Madrid, o să mă retrag”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”