INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

BRIGHTON - TOTTENHAM 3-0 // FOTO Accidentare HORROR în Premier League » Hugo Lloris și-a rupt mâna și a avut nevoie de masca de oxigen

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 octombrie 2019 15:48

Brighton - Tottenham 3-0, primul meci al etapei cu numărul 8 din Premier League, a oferit scene dureroase. Portarul Hugo Lloris a suferit o accidentare gravă la braț.

La golul de 1-0 marcat de Maupay în minutul 3, campionul mondial Hugo Llorisa încercat să rețină o centrare, dar s-a dezechilibrat și a scăpat mingea. La aterizare s-a sprijinit în cot și a suferit o ruptură.

Staff-ul medical a intervenit prompt. Portarul a avut nevoie de o mască de oxigen pentru a face față durerii. După mai bine de 6 minute de intervenție, Lloris a fost înlocuit cu Gazzaniga.

+8 FOTO

Brighton - Tottenham

Vezi și:

Relansează Barcelona? Pep Guardiola, impresionat de antrenorul enigmatic care vine pe Camp Nou: „Este incredibil ce a făcut el!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!