INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ATLETICO MADRID - REAL MADRID 2-0

Carlo Ancelotti a dezvăluit motivul real pentru care nu l-a folosit titular pe Cristiano Ronaldo în meciul cu Atletico

Articol de GSP - Publicat joi, 08 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat joi, 08 ianuarie 2015 12:54

Atletico Madrid a învins-o pe teren propriu pe Real Madrid, scor 2-0, în Cupa Regelui, însă Carlo Ancelotti a luat decizia de a nu-l folosi pe Cristiano Ronaldo din primul minut.
Tehnicianul deţinătoarei Ligii Campionilor a declarat care a fost motivul introducerii starului portughez în teren abia în minutul 63.

"Cristiano a fost puţin obosit şi ar fi putut avea de suferit în timpul partidei. Nu ne-am descurcat deloc bine în atac, problemele nu au fost doar în banda stîngă. N-am sesizat nici o problemă cu Bale, a fost o problemă cu întreaga echipă.

Gareth a încercat multe lucruri, dar a fost dificil. Am controlat jocul pînă la penalty. Este foarte dificil să evoluezi împotriva lui Atletico. Mereu au o echipă compactă", a declarat Carlo Ancelotti la conferinţa de presă.

Playtech: Anamaria Prodan, mesaj nimicitor pentru Reghe: “Dacă m-aş fi căsătorit cu acest bărbat, el ar fi devenit prim-ministru”