INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - LIVERPOOL

CHELSEA - LIVERPOOL // FOTO » Liverpool a învins-o pe Chelsea, 2-1, și este la 5 puncte de City

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 septembrie 2019 00:10

Liverpool a învins-o pe Chelsea, scor 2-1, în cel mai interesant meci al etapei cu numărul 6 din Premier League.

Liverpool a început mai bine meciul și din minutul 14 conducea cu scorul de 1-0. Alexander-Arnold a executat excelent o lovitură liberă de la marginea careului, în urma unei scheme la care a luat parte și Salah.

„Cormoranii” au făcut 2-0 un sfert de oră mai târziu, când Roberto Firmino a fost la căpatul unei faze fixe executate foarte bine de Robertson.

Elevii lui Frank Lampard au redus din diferență în repriza a doua, prin mijlocașul francez Kante, însă nu au mai avut puterea să egaleze până la final.

După acest meci, Liverpool stă în continuare la 5 puncte de Manchester City, ocupanta locului 2, care a reușit o victorie formidabilă în această etapă: 8-0 cu Watford.

Chelsea - Liverpool: 1-2

• Au marcat: Kante ('71) / Arnold ('14), Firmino ('29)

+1 FOTO

ECHIPELE DE START:

Chelsea (4-3-3): Kepa – Emerson, Christensen, Tomori, Azpilicueta – Jorginho, Kovacic, Kante – Wiliian, Abraham, Mount
Antrenor: Frank Lampard

Liverpool (4-3-3): Adrian – Robertson, Van Dijk, Matip, Alexander-Arnold – Wijnaldum, Fabinho, Henderson – Salah, Firmino, Mane
Antrenor: Jurgen Klopp

Arbitru: Michael Oliver
Stadion: Stamford Bridge

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!