INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Chelsea semnează cu superantrenorul care trebuie să-l bată pe Guardiola: "Acord pe 4 ani"

Articol de GSP - Publicat joi, 04 februarie 2016 15:54

O nouă mutare spectaculoasă la capitolul antrenori pentru sezonul viitor al Premier League!

Chelsea a găsit omul care trebuie să facă uitat acest sezon jenant din campionat și care va trebui să se ia la trîntă cu supertrupa pregătită de Guardiola.

Calciomercato.it  anunță azi că Massimiliano Allegri (48 de ani), antrenorul lui Juventus, a ajuns la un acord cu Roman Abramovici și va semna un contract pe 4 ani, cu un salariu stagional de 4,5 milioane de euro!

Celelalte variante ale englezilor erau Antonio Conte și Jorge Sampaoli.

Allegri a luat titlul și Supercupa cu AC Milan în campionatul 2010-2011. Sezonul trecut, cu Juventus, a cucerit Serie A, Cupa Italiei, Supercupa și a fost finalist UCL, unde a pierdut în fața Barcelonei (1-3).

După un start de campionat extrem de slab, Allegri e cu Juve pe locul 2 în Serie A, la două puncte de Napoli.

Calciomercato.it  anunță azi că  Massimiliano Allegri (48 de ani), antrenorul lui Juventus, a ajuns la un acord cu Roman Abramovici și va semna un contract pe 4 ani, cu un salariu stagional de 4,5 milioane de euro!