INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DANEMARCA

Costel Gâlcă, lider în Danemarca după primele șase etape! Nou-promovata a reușit o nouă victorie în campionat

Costel Gâlcă

Articol de GSP - Publicat luni, 26 octombrie 2020 22:35 / Actualizat luni, 26 octombrie 2020 22:39

Vejle, echipa antrenată de Costel Gâlcă (48 de ani), a reușit să câștige meciul cu Aalborg, scor 3-1, și să treacă pe prima poziție a clasamentului primei ligi din Danemarca.

Chiar dacă Aalborg a reușit să deschidă scorul în minutul 12, echipa lui Costel Gâlcă a reușit să egaleze până în pauză, prin reușita lui Allan Sousa din minutul 30. Golurile victoriei au venit târziu pentru Vejle. După ce Sousa a reușit „dubla” în minutul 86, Ezatolahi a dus scorul la 1-3 în minutele de prelungire ale meciului.

Pentru echipa fostului internațional român este a cincea victorie din acest sezon. Chiar dacă este o formație nou-promovată, Vejle se află pe prima poziție după primele șase etape, fiind la egalitate de puncte cu formația de pe locul 2, Sonderjysk.