INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ENERGIE COTTBUS

Cottbus, umilită de Paderborn! Burcă, Sergiu Radu şi Jula au fost titulari la Energie!

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 septembrie 2009 00:00

Jucătorii români Ovidiu Burcă, Sergiu Radu şi Emil Jula au evoluat pe întreaga durată a partidei pe care echipa lor, Energie Cottbus, a pierdut-o, vineri seară, în deplasare, cu Paderborn, scor 1-5, în etapa a 6-a din liga a doua germană, informează Kicker.

Oaspeţii au deschis scorul prin Angelov (14), care a deviat un şut expediat de Sergiu Radu, dar gazdele au revenit şi au punctat de trei ori până la pauză. În repriza a doua, Energie a mai încasat alte două goluri.

În urma acestui rezultat, Cottbus rămâne cu 7 puncte şi a coborât pe locul 11 în clasament.

Tot vineri, în runda a 6-a din Bundesliga, MSV Duisburg, cu Mihai Tararache integralist, a pierdut acasă, scor 0-3, meciul cu Arminia Bielefeld. Ca urmare a acestui eşec, gazdele au căzut pe locul 8 în campionat, cu 8 puncte.