INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FARUL - RAPID 1-1

VIDEO CU FAZA Dragoș Nedelcu, eurogol în Farul - Rapid » Reușita superbă care l-a salvat pe Hagi

Farul - Rapid 1-1 » Dragoș Nedelcu (26 de ani) a reușit un eurogol în repriza secundă.

Articol de - Publicat sambata, 01 aprilie 2023 23:56 / Actualizat sambata, 01 aprilie 2023 23:59

În minutul 76, când Rapid conducea cu 1-0 și jocul din atac al Farului devenise încâlcit, Hagi a fost salvat de un mijlocaș defensiv.

S-a „aprins” Giuleștiul! 15 imagini spectaculoase cu show-ul de lumină și culoare de la Rapid - Farul
RAPID - FARUL

VIDEO » Dragoș Nedelcu, eurogol în Farul - Rapid

Nedelcu a primit la marginea careului de la Alibec, l-a fentat, elegant, din preluare, pe Emmers, și a plasat excepțional mingea la colțul lung. Execuție aproape de pe loc, cu dreptul.

Meritam victoria, am avut ocazii importante. Nu e rău până la urmă nici un egal, ținând cont că am jucat în Giulești, cu Rapid. Mățel mi-a zis înainte de meci că simte că dau gol. E o execuție pe care o încerc și la antrenamente.