INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Fabregas a adus victoria pentru Arsenal, însă a ieşit accidentat de pe teren

Articol de GSP - Publicat luni, 28 decembrie 2009 00:00

Căpitanul formaţiei Arsenal Londra, Cesc Fabregas, s-a accidentat din nou la coapsa stângă, duminică, la meciul cu Aston Villa, scor 3-0, urmând să fie supus luni unor teste suplimentare, a anunţat gruparea engleză, citată de AFP.

Fabregas, accidentat la ischio-jambieri la meciul cu Burnley din 16 decembrie, a fost rezervă duminică. El s-a accidentat după ce a marcat al doilea gol şi a ieşit la 28 de minute de la intrarea în joc, în locul lui Denilson (minutul 57), când scorul era 0-0.

Managerul Arsene Wenger crede că Fabregas ar putea lipsi de pe teren trei săptămâni.

Sursa: Mediafax

Playtech: BOMBĂ! Un medic celebru din România anunță când se termină pandemia de Covid-19: ‘Gata, dispare’