INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC SEVILLA - VALENCIA

FC SEVILLA - VALENCIA 0-1 // FOTO Victorie la limită pentru „lilieci” în duelul cu Sevilla pentru Europa League » Clasamentul actualizat din La Liga

FC Sevilla - Valencia 0-1 // FOTO: Twitter Valencia +2   FOTO
FC Sevilla - Valencia 0-1 // FOTO: Twitter Valencia

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 martie 2019 19:17

Valencia s-a impus în această după-amiază pe terenul lui FC Sevilla, scor 1-0, într-o partidă din etapa a 29-a din La Liga.

Click AICI pentru live+ statistici de la meci

„Liliecii” au fost mai prezenți în prima repriză și au punctat ideal, înainte de pauză, când Dani Parejo a transformat o lovitură de pedeapsă.

FC Sevilla a dominat autoritar repriza secundă, a avut o posesie de 65%, 12 ocazii de poartă, dar nu a reușit să destabilieze apărarea Valenciei.

Victorie importantă pentru Valencia, care o devansează în clasament chiar pe Sevilla. „Liliecii”sunt pe 6, cu 43 de puncte, la egalitate cu andaluzii, dar cu golaveraj mai bun. (Vezi AICI clasamentul actualizat din La Liga!)

FINAL » FC Sevilla - Valencia 0-1
A marcat: D. Parejo '45+1 p.

Echipele de start

FC Sevilla: Diaz Sanchez - Navas, Mercado, Carrico, Wober - Banega, Amadou, Gonalons, Promes - Ben Yedder, El Haddadi
Rezerve: Garcia, Gil, Gomez, Mesa, Rog, F. Vazquez, A. Vidal
Antrenor: Joaquín Caparrós

Valencia: J. Domenech - Jose Gaya, M. Diakhaby, C. Piccini, G. Paulista, F. Coquelin, D. Parejo, G. Guedes, F. Torres, R. Moreno, K. Gameiro
Rezerve: Rivero, Cheryshev, Diakhaby, Mina, Roncaglia, F. Torres
Antrenor: Marcelino Garcia Toral