INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA AMERICA

FOTO+VIDEO Argentina s-a calificat de pe primul loc în grupă, iar un jamaican a oferit faza zilei: "Messi, te rog frumos"

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 iunie 2015 10:09

Argentina a terminat pe primul loc în Grupa B de la Copa America, după ce a învins în ultimul meci Jamaica, scor 1-0, și e calificată în sferturile de finală.

Jamaicanii au făcut totuși o figură frumoasă în fața vicecampioanei mondiale, fiind învinși la limită și primind aplauze din partea spectatorilor prezenți la meci.

Băieții lui Winfried Schafer chiar au presat pe final, însă apărarea argentiniană și-a făcut treaba și a scăpat cu poarta neatinsă.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Higuain, în minutul 11, din pasa lui Di Maria. VIDEO

Faza zilei

La finalul partidei jucătorul celor din Jamaica, Deshorn Brown, a oferit un alt moment interesant, cînd i-a cerut lui Lionel Messi să facă un selfie cu el. (foto)

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”