INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REZULTATE BUNDESLIGA

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 noiembrie 2018 18:27

Bayern Munchen a continuat astăzi seria rezultatelor sub așteptări din Bundesliga. Bavarezii au remizat pe teren propriu cu Freiburg, 1-1, și sunt acum la patru lungimi în spatele liderului Borussia Dortmund.

După un meci foarte slab, echipa lui Niko Kovaci a deschis scorul în minutul 80, când a înscris Gnabry.

Totuși, Bayern a fost egalată în minutul 89, Holer reușit să înscrie din pasa lui Gunter.

Borussia Dortmund, principala contracandidată a lui Bayern din acest sezon, a profitat de pasul greșit al rivalei și s-a impus la limită în deplasarea de la Wolfsburg, 1-0.

Unicul gol al partidei a fost reușit de Marco Reus, în minutul 27. Borussia e lider, cu 24 de puncte, echipa lui Lucien Favre fiind neînvinsă, cu 7 victorii și 3 remize.

Borussia Dortmund și Bayern se înfruntă în meci direct etapa viitoare, sâmbătă, de la ora 19:30.