INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Gaziantep - Karagumruk 2-2 FOTO + VIDEO » Șumudică, egalat la ultima fază! Reporterul GSP a fost la meci și are toate detaliile

Meciul Gaziantep - Karagumruk, din etapa cu numărul 2 a campionatului din Turcia, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2 +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 septembrie 2020 21:00 / Actualizat duminica, 20 septembrie 2020 21:14

Meciul Gaziantep - Karagumruk, din etapa cu numărul 2 a campionatului din Turcia, s-a încheiat agonizant pentru Marius Șumudică, scor 2-2, cu gol al adversarilor în minutul 90+6!  Toșca și Maxim au fost titulari la gazde, doar Alex fiind schimbat înaintea fluierului de final, în minutul 90+3.

• Remus Răureanu, jurnalistul Gazetei Sporturilor, este în Turcia și a oferit cele mai importante detalii din stadion, de la meciul echipei lui Marius Șumudică;
+2 FOTO

liveTEXT GSP de pe stadion » Gaziantep - Karagumruk 2-2

• GOL Karamguruc! Gaziantep este egalată la utima fază. VAR a analizat acțiunea și a validat reușita lui Erdinc, în minutul 90+6!
  • Alparslan îi smulge mingea din mână lui Șumudică, pentru a executa un aut. Staff-ul lui Gaziantep cere „galben”, arbitrul nu dictează nimic!
  • Ocazie mare Gaziantep: Muhammet ratează cu poarta goală!
  • Liniștit în primul act, Șumudică a fost mult mai vulcanic în repriza a doua. A făcut constant reproșuri jucătorilor.
  • Încă o fază de manual reușită de Maxim. „Decarul” naționalei recuperează singur mingea și trage de la 16 metri. Ozer intervine în ultimul moment.
  • Biglia iese în minutul 77.
  • Morais iese accidentat în minutul 65. Intră Cenk.
  • GOL GAZIANTEP! Andre, aflat la bara a doua, a împins mingea în poartă. Faza a fost creată de același Alex Maxim, cel mai bun de la Gaziantep
  • GOL GAZIANTEP! Alex Maxim execută un corner, mingea traversează careul, câțiva fotbaliști încearcă s-o controleze, fără succes. Balonul ajunge la Kana-Biyik, care restabilește egalitatea.
  • Ocazie mare Karagumruk. Din apropiere, Mevlut trage, insuficient de bine însă pentru a-l bate pe Gunay.
  • Schimbare la Gaziantep: Muhammet îi ia locul lui Kenan, certat în primul act de Șumudică.
  • La pauză, Karagumruk conduce, scor 1-0.
  • Gaziantep mai irosește o oportunitate de a egala. Andre e blocat de portar din 8 metri.
  • Ritm alert al meciului. La faza imediat următoare, este rândul lui Sobiech să rateze într-o situație de unu contra unu cu portarul
  • Ocazie mare Gaziantep! Vural ratează din fața portarului. A tras în Ozer din 7 metri!
  • GOL Karagumruk! Kana-Biyik și Djilobodji s-au încurcat în propriul careu la un corner. Mingea a ajuns la Zukanovic, care a marcat cu un șut în diagonală
  • Șumudică l-a apostrofat pentru câteva secunde pe Kenan, care a pierdut mingea ușor, iar Ndao scăpase singur spre poarta lui Gunay. Din fericire pentru gazde, acesta s-a încurcat.
  • Maxim a fost faultat în minutul 1, fiind ciupit de un adversar pe gleznă. Românul a avut nevoie de îngrijiri medicale. Ulterior, mijlocașul ofensiv a avut prima ocazie a lui Gaziantep: șut peste poartă, din careu, la o centrare din dreaptă.
  • Argentinianul Lucas Biglia (34 de ani), fostul închizător al lui Milan și Lazio, e titular la debutul la Karagumruk și va fi adversarul direct al lui Alexandru Maxim. Oaspeții au doi titulari aduși acum din Serie A: Biglia și Zukanovic, stoper fost la Roma, Sampdoria și Genoa.
  • Înaintea partidei, suporterii lui Gaziantep și-au așteptat favoriții la hotel.

Vezi AICI Live + Statistici

Echipele de start

Gaziantep: Gunay - Olkowski, Kana-Biyik, Toșca, Djilobodji, Morais - Vural, Jefferson, Maxim - Andre, Kenan
Antrenor: Marius Șumudică

Karagumruk: Ozer - Civelek, Roco, Zukanovic, Erdem - Biglia, Sabo - Darri, Arveladze, Ndao - Sobiech
Antrenor: Senol Can

În runda inaugurală a noului sezon, Gaziantep, pentru care evoluează românii Alin Toșca și Alex Maxim, a pierdut contra celor de la Galatasaray, scor 1-3, în vreme ce Karagumruk a obținut o victorie în fața lui Yeni Malatyaspr, 3-0.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Scoțienii au „disecat” evoluția lui Ianis Hagi: „A trecut de la cea mai bună la cea mai rea versiune a lui. Gerrard i-a dat un mesaj”

Ianis Hagi, pasă de gol la Rangers! Echipa românului a ratat pe final șansa victoriei