INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GENOA - INTER 0-4

GENOA - INTER 0-4 // VIDEO Ionuț Radu, fără reacție în fața fostei echipe! Inter a demolat-o pe Genoa

Ionuț Radu și Mauro Icardi

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 aprilie 2019 23:51

Genoa, formația românului Ionuț Radu, n-a putut repeta cu Inter performanța din meciul cu Juventus, când a produs prima înfrângere a campioanei Italiei.

Azi a cedat categoric pe teren propriu, scor 0-4 (Gagliardini 15, 81, Icardi 40, Perisici 54), într-un meci în care nimic n-a mers pentru Genoa.

Cu Icardi titular, Inter s-a distrat cu echipa lui Ionuț Radu. Gagliardini a înscris primul, în minutul 15, iar în minutul 39 totul s-a rupt la Genoa. Romero a fost eliminat, iar Icardi, argentinianul care a creat atâtea probleme în vestiarul echipei lui Spalletti, a transformat în siguranță.

Era 2-0 și se juca 11 la 10. Nici în a doua repriză lucrurile nu aveau cum să funcționeze pentru Genoa, care a mai primit două goluri. Perisici (54) și același Gagliardini (81) au înscris și au adus cele 3 puncte pentru Inter, care adună astfel 56 de puncte, distanțându-se de rivala AC Milan.

Genoa are 33 de puncte, e pe 12, dar nu e scăpată de grijile retrogradării. Are 6 puncte avans, însă situația se schimbă de la o etapă la alta destul de mult.

Vezi aici clasamentul actualizat din Serie A!

Genoa - Inter Milano 0-4 (Gagliardini 15, 81, Icardi 40, Perisici 54)
Eliminare: Romero 39

Click AICI pentru statistici

Click AICI pentru VIDEO

Echipele de start:

Genoa: Radu - Pereira, Romero, Zukanovici, Pezzella - Lerager, Radovanovici, Rolon, Sturaro - Sanabria, Kouame
Antrenor: Cesare Prandelli

Inter: Handanovici - D'Ambrosio, Miranda, Skriniar, Asamoah - Gagliardini, Brozovici - Politano, Nainggolan, Perisici - Icardi
Antrenor: Luciano Spalletti

Stadion: Luigi Ferraris
Arbitru:
Maurizio Mariani

Vezi aici programul complet al etapei a 30-a din Serie A

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!