INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SCOȚIA

Ianis Hagi, integralist într-o nouă victorie a lui Rangers! Formația lui Gerrard s-a calificat în „sferturile” Cupei Ligii Scoției

Ianis Hagi, titular în Rangers - Falkirk // foto: Imago +5   FOTO
Ianis Hagi, titular în Rangers - Falkirk // foto: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 noiembrie 2020 18:35 / Actualizat duminica, 29 noiembrie 2020 21:27

Rangers a învins-o pe Falkirk, scor 4-0, și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Scoției. Ianis Hagi (22 de ani) a fost integralist.

Rangers continuă seria de invincibilitate din acest sezon. Adversara de astăzi a fost una modestă, Falkirk, liderul din al treilea eșalon al Scoției. Steven Gerrard l-a trimis pe Ianis Hagi din primul minut, pentru prima dată după 5 meciuri, dar internaționalul român nu a ieșit în evidență. Ianis nu a cotribuit la niciuna dintre cele 4 reușite.

Ultimul gol marcat de Ianis Hagi într-un meci oficial a fost înscris pe 29 august 2020, într-o victorie 2-0 cu Hamilton. Era etapa cu numărul 6 din Scoția.

+1 FOTO

22de meciuri a disputat Rangers în acest sezon, în toate competițiile. Nu a pierdut niciunul

FINAL » Falkirk - Rangers 0-4

• Au marcat: Defoe 6, Bassey 30, Barisic 41, Tavernier 50

Falkirk - Rangers, echipele de start

Falkirk: Morrison - Alston, Durnan, Hall, Dixon - Gomis, Todd, Sammon, Morrison - Kelly, Telfer
Antrenor: Lee Miller

Rangers: McLaughlin - Zungu, Goldson, Bassey - Tavernier, Arfield, Barisic, I. Hagi, Barker - Itten, Defoe
Antrenor: Steven Gerrard

Ce urmează pentru Rangers

Glasgow Rangers va primi joi vizita lui Standard Liege, în grupa D din Europa League. Scoțienii sunt lideri, cu 8 puncte, iar o eventuală victorie le-ar asigura prezența în „șaisprezecimile competiției”, pentru al doilea sezon la rând.

Ianis Hagi, din nou rezervă neutilizată la Rangers » Explicațiile lui Steven Gerrard

Gică Hagi şi-a lăudat iar fiul: „E singurul jucător român care face asta!”