INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA » UDINESE - AS ROMA 3-1

În cădere liberă

Articol de GSP - Publicat luni, 27 octombrie 2008 00:00

Continuă criza la AS Roma, ajunsă la 3 eşecuri într-o săptămînă. Adversara de peste o lună a CFR-ului a capotat şi pe terenul lui Udinese (1-3), care a devenit lider. Friulanii au rezolvat meciul în doar o jumătate de repriză. Floro Flores şi Di Natale au profitat de gafele defensivei "giallorossa". Primul a scos un penalty, la care Tonetto a văzut "roşu", şi a dublat apoi diferenţa. Ultimul a transformat lovitura de la 11 metri şi l-a învins după pauză pe Doni cu o diagonală. Penaltyul fructificat de Totti n-a mai contat: Roma s-a prăbuşit pe locul 15!