INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRIGHTON - MAN. UNITED 2-3

Incredibil! Arbitrul a fluierat sfârșitul meciului, apoi a dat penalty cu VAR și Manchester United a câștigat!

BRIGHTON - MAN. UNITED 2-3

Articol de - Publicat sambata, 26 septembrie 2020 16:54 / Actualizat sambata, 26 septembrie 2020 16:58

United a avut un mare noroc. ”Centralul” Kavanagh a pus capăt partidei, apoi, alertat de Video Assistant Referee, acesta a dictat 11 metri la hențul lui Maupay și Bruno Fernandes a transformat. Brighton a dominat copios repriza a doua și a avut cinci bare!

Brighton nu merita să piardă acest meci, cu Man. United. A avut cinci bare, da, cinci (trei numai Trossard), și a dominat repriza a doua copios, alergând cu disperare în căutarea golului de 2-2. Când March a egalat, în sfârșit, în al 5-lea minut de prelungire, managerul Graham Potter și jucătorii săi au fost convinși că s-a terminat și că au măcar un punct împotriva "diavolilor".

Chiar și "centralul" Chris Kavanagh a crezut că meciul s-a încheiat două minute mai târziu. După lovitura de cap a lui Maguire respinsă de pe linie de March, arbitrul a pus capăt partidei. Dar oaspeții au protestat. Au cerut un henț. Și VAR l-a chemat la margine pe Kavanagh, care a întors decizia. La reluare, se vedea clar hențul lui Maupay care devia balonul lui Maguire. "Centralul" a dictat penalty, iar Bruno Fernandes a transformat cu siguranță. 2-3 în minutul 90+10. Ce noroc, United!

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Gest impresionant în Bundesliga: Hertha Berlin a purtat pe tricou numele unei fetițe bolnave de leucemie!

Decizie de ultimă oră! UEFA despăgubește o echipă dacă trebuie să joace pe teren neutru din cauza coronavirusului

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”