INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - LAZIO

INTER - LAZIO 0-1 // VIDEO Milinkovic-Savic o îngenunchează pe Inter, iar Lazio dă lovitura pe Giuseppe Meazza » Clasamentul actualizat din Serie A

Inter - Lazio // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 martie 2019 09:00

Inter Milano a pierdut derby-ul cu Lazio din etapa a 29-a din Serie A, scor 0-1. Milinkovic-Savic a înscris golul victoriei în prima repriză.

Cu Ștefan Radu rezervă tot meciul, Lazio a deschis scourl în minutul 13, prin Milinkovic-Savic, care a punctat după pasa lui Luis Alberto.

VIDEO cu golul și cele mai importante faze

Lazio a urcat până pe 5 în urma victoriei de azi, în timp ce Inter e pe locul 3, cu 53 de puncte (Vezi AICI clasamentul actualizat din Serie A)