INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA

Învoit pentru a negocia cu Chelsea » "Perla" Braziliei în Premier League?

Articol de GSP - Publicat luni, 28 martie 2011 00:00 / Actualizat luni, 28 martie 2011 20:39

Cea mai mare speranţă a brazilienilor, Neymar, negociază deja cu Chelsea şi ar putea juca în Premier League sezonul viitor.

Spaniolii de la AS scriu că Neymar nu s-a întors cu restul echipei după amicalul cu Scoţia, în care a reuşit o dublă, pentru a rămîne să negocieze cu echipa patronată de Roman Abramovici.

După meciurile excelente şi fazele extraordinare făcute în Brazilia, jucătorul lui Santos a fost cel mai bun în amicalul cu scoţienii jucat pe Emirates. La doar a treia selecţie la naţională, jucătorul lui Santos a deschis scorul în minutul 42, cu un şut superb din interiorul careului. Tot el a închis tabela, marcînd din penalty, în minutul 77.

"Chelsea ar fi echipa ideală pentru Neymar"
Antrenorul naţionalei Braziliei, Mano Menezes, crede că atacantul de 19 ani ar trebui să accepte oferta londonezilor. "Fotbalul din Anglia îl va face mai puternic fizic şi îl va ajuta să găsească soluţii pentru un marcaj agresiv. Dacă va reuşi acest lucru, va fi un fotbalist complet".