INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

JUVENTUS - PARMA 2-1 // VIDEO + FOTO Cristiano Ronaldo, bestial și în 2020: 6 goluri în 3 meciuri! Juve s-a distanțat de Inter în clasament

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 ianuarie 2020 18:10

Juventus a câștigat meciul cu Parma de pe teren propriu, scor 2-1, și s-a distanțat de Inter la 4 puncte în fruntea clasamentului din Serie A.

Cristiano Ronaldo (34 de ani) a fost în centrul atenției, la fel ca în toate meciurile jucate de Juventus în 2020. Portughezul a deschis scorul în minutul 20. Șutul trimis de la marginea careului a fost deviat de Darmian în propria poartă.

VIDEO Golurile lui Cristiano Ronaldo din Juventus-Parma 2-1

Parma, o echipă arțăgoasă în acest sezon, a egalat în minutul 55 printr-o lovitură de cap a danezului Cornelius. Doar 3 minute s-a menținut echilibrul. Cristiano a primit o pasă excelentă de la Dybala și a reluat din 10 metri, pe jos, la colțul lung.

6 goluria marcat Cristiano Ronaldo în anul 2020 (3 cu Cagliari, unul cu Roma și 2 cu Parma)

Inter pierde contactul cu Juventus

Inter nu a reușit să se impună astăzi în deplasarea de la Lecce. Trupa lui Conte a scos doar un 1-1 și e fără victorie în ultimele două runde. Milanezii deschiseseră scorul în minutul 72, prin Bastoni, da rau fost egalați după doar 5 minute de Mancosu.

VIDEO // Rezumatul meciului Lecce - Inter 1-1

Clasament Serie A

FINAL » Juventus - Parma 2-1

Echipele de start

Juventus: Szczesny - Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro - Rabiot, Pjanic, Matuidi - Ramsey - Dybala, Ronaldo
Rezerve: Buffon, Pinsoglio - Bernardeschi, Can, Coccolo, D. Costa, Danilo, Higuain, Pjaca, Rugani
Antrenor: Maurizio Sarri

Parma: Sepe - Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo - Kucka, Hernani, Scozzarella - Kulusevski, Inglese, Kurtic
Rezerve: Alastra, Columbi - Barilla, Brugman,  Cornelius, Dermaku, Laurini, Pezzella, Siligardi, Sprocati
Antrenor: Roberto D'Aversa

Stadion: Allianz Stadium, Torino
Arbitru: Marco Di Bello

Vezi și:

LAZIO - SAMPDORIA 5-1 // VIDEO Presa din Italia dezvăluie de ce Ștefan Radu a jucat doar 49 de minute: „De aceea l-a și înlocuit Inzaghi! N-a vrut să riște”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!