INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VFB STUTTGART

Lehmann a fost suspendat trei etape după eliminarea din partida cu Mainz

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 decembrie 2009 00:00

Portarul formaţiei VfB Stuttgart, Jens Lehmann, a primit o suspendare de trei etape, după ce a fost eliminat în meciul de campionat cu Mainz, încheiat la egalitate, scor 1-1, a anunţat miercuri Federaţia Germană de Fotbal (DFB).

Lehmann a primit cartonaşul roşu în minutul 87, deoarece l-a călcat pe picior pe atacantul lui Mainz, Aristide Bance, deşi blocase un şut. Mainz a obţinut un punct după ce a transformat penalty-ul, iar Lehmann a avut şi o altercaţie cu un suporter la plecarea de la stadion.

Portarul german în vârstă de 40 de ani a fost amendat săptămâna trecută cu 40.000 de euro, după ce a criticat deciziile conducerii, pe care o acuză că schimbat antrenorul principal din cauza presiunii fanilor.