INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LEVANTE - BARCELONA 3-1

LEVANTE - BARCELONA 3-1 // » Gazdele întorc scorul după pauză și produc surpriza etapei în La Liga!

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 noiembrie 2019 17:00

Barcelona a pierdut meciul cu Levante din deplasare, scor 1-3, în etapa cu numărul 12 din La Liga.

Catalanii nu au trecut cu bine peste deplasarea care se anunța încă de la început a fi una dificilă.

Deși Messi a deschis scorul în minutul 38 dintr-un penalty controversat (MAI MULTE DETALII AICI), gazdele au întors scorul după pauză prin reușitele lui Campana (61), Borja Mayoral (63) și Radoja (68).

După acest rezultat, Barcelona poate pierde locul 1 al clasamentului din La Liga, în cazul în care rivala Real Madrid va câștiga în această seară împotriva celor de la Betis.

3înfrângeri a înregistrat Barcelona în ultimele 4 deplasări la Levante

FINAL » Levante - Barcelona 3-1

Echipele de start

Levante: Abarisketa - Miramon, Postigo, Vezo, Clerc - Radoja - Melero, Bardhi, Campana - Morales, Mayoral
Rezerve: Cardenas, Coke, Cabaco, Rochina, Roger, Hernani, Vukevic
Antrenor: Paco Lopez

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Semedo - Vidal, De Jong, Arthur - Messi, Luis Suarez, Griezmann
Rezerve: Neto, Busquets, Rakitic, Carles Perez, Alba, Todibo, Ansu Fati
Antrenor: Ernesto Valverde

VEZI ȘI:

REAL MADRID - LEGANES 5-0 // FOTO+VIDEO Revelaţia Rodrygo » Puștiul de doar 18 ani care a deschis scorul, lăudat în presa spaniolă

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!