Comentarii (12)
Noris Macarie  •  02 Decembrie 2019, 00:24

Pe ce post de difuzează Balonul de aur 2019?

joschilotii  •  01 Decembrie 2019, 19:04

Imi amintesc cu mai multi ani in urma cand Barca castiga Liga si Real ajunsese doar in sferturi Mourinho declara ca ar fii strigator la cer sa nu castige Ronaldo, ca Real nu mai ajunsese nu stiu de cati ani in sferturi. Da, e corect sa conteze ce ai castigat cu echipa intr-o oarecare masura, dar daca Xulescu da 150 de goluri intr-un sezon si 50 de assist-uri (comparatie banala, de acord...e doar ca sa prove a point) si are multe cu o importanta majora...e winner. Ca portar, deffender sau centre-back cum e Van Dijk in cazul de fata, e mai greu sa acumulezi puncte pentru a castiga premiul cel mare. Sunt oameni in spatele monitorului care noteaza fiecare miscare a acestora, plus importanta ei. Asa castiga Messi. Sunt fan Barca, dar imi place mult Liverpool si consider ca au castigat pe merit. Da a fost 4-0, dar inainte de asta a fost 3-0 pentru Barca, unde Messi a facut tot jocul. Cum judeci asta?

mario_rdfe  •  01 Decembrie 2019, 18:51
Postat de mariuss72 pe 01 Decembrie 2019, 15:45

Virgil merita trofeul.

De ce Virgil ? ptr champions league ? Ramos, ca e tot fundas, are trei champions consecutive, cu goluri decisive in finala...daca Ramos nu a luat, de ce a r lua Virgil ? Van Dijk are un singur trofeu castigat in fotbalul mare..are 28 de ani ( cred ) si abia a aparut de vreo doi ani..sa fim seriosi !

robby73  •  01 Decembrie 2019, 18:38
Postat de magic4ever pe 01 Decembrie 2019, 17:45

O porcărie de voturi daca castiga Messi...se pare ca jurnalistii care votează nu mai tin cont deloc de fotbalistii care au castigat cele mai importante trofee pentru echipele de club, Ucl si super cupa Europei si de contributia celor mai buni fotbalisti la castogarea acestor trofee cum s-a tinut cont atatia ani...se pare ca multi au votat cu Messi ca sa aiba mai multe baloane de aur decat C.Ronaldo si sa il faca cel mai bun din istorie...dar nu o sa fie niciodată cel mai bun din istorie din moment ce nu a castigat nici Copa America cu Argentina sau Cupa Mondiala desi au fotbalisti de top si sunt mereu printre favoriti....Pele si Maradona o sa fie mereu peste Messi...

C. Ronaldo nu merită nici un balon de aur, atâta timp cât joacă Messi.

robby73  •  01 Decembrie 2019, 18:33
Postat de eterna.terra.nova pe 01 Decembrie 2019, 18:12

Oh da a fost fabulos acel 4 0 incasat pe Anfield. E o gluma trofeul daca nu castiga un jucator de la Liverpool

De ce de la Liverpool? Nu înțeleg!

eterna.terra.nova  •  01 Decembrie 2019, 18:12
Postat de Clau Alex Berdei pe 01 Decembrie 2019, 16:01

Era normal ca Messi sa castige.A avut un sezon fabulos.

Oh da a fost fabulos acel 4 0 incasat pe Anfield. E o gluma trofeul daca nu castiga un jucator de la Liverpool

joschilotii  •  01 Decembrie 2019, 17:48

Meh da' ce ma enerveaza ca se anunta asa de cativa ani, unde mai e surpriza? Vroiam sa vad prim-plan cu fata gelatului cand il anunta pe Messi. Acuma ca stie ce se intampla nici nu se prezinta la festivitate, decat daca il invita Messi la cina ca isi doreste tare mult. Eu sper sa-l invite :))

magic4ever  •  01 Decembrie 2019, 17:45

O porcărie de voturi daca castiga Messi...se pare ca jurnalistii care votează nu mai tin cont deloc de fotbalistii care au castigat cele mai importante trofee pentru echipele de club, Ucl si super cupa Europei si de contributia celor mai buni fotbalisti la castogarea acestor trofee cum s-a tinut cont atatia ani...se pare ca multi au votat cu Messi ca sa aiba mai multe baloane de aur decat C.Ronaldo si sa il faca cel mai bun din istorie...dar nu o sa fie niciodată cel mai bun din istorie din moment ce nu a castigat nici Copa America cu Argentina sau Cupa Mondiala desi au fotbalisti de top si sunt mereu printre favoriti....Pele si Maradona o sa fie mereu peste Messi...

spartcapus  •  01 Decembrie 2019, 17:35

Messi indiscutabil! Azi gelatul a purtat plasa pe cap la meciul cu Sassuolo ca sa nu-si deranjeze freza!

Clau Alex Berdei  •  01 Decembrie 2019, 16:01

Era normal ca Messi sa castige.A avut un sezon fabulos.

  • 1
  • 2