INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  READING - CARDIFF

VIDEO George Pușcaș, eroul lui Reading. A marcat de două ori în meciul contra lui Cardiff și a fost desemnat MVP

Articol de - Publicat duminica, 18 august 2019 15:55

Reading s-a impus în meciul contra lui Cardiff, 3-0, în etapa cu numărul 3 din Championship, iar George Pușcaș (23 de ani, atacant) a fost omul meciului, marcând de două ori. La final, românul a fost desemnat MVP-ul partidei.

READING - CARDIFF 3-0

• Au marcat: Pușcaș 25', 40', Swift 84'

Pușcaș a făcut primul meci mare în tricoul lui Reading. În minutul 25, atacantul a fost autorul unei curse fantastice pe care a pornit-o din propria jumătate de teren, finalizând superb cu stângul la colțul lung.

15 minute mai târziu, românul a realizat „dubla” după ce a finalizat excelent centrarea primită de la John Swift (24 de ani, mijlocaș).

După schimbarea lui Pușcaș din minutul 82, Reading a mai înscris o dată, prin Swift ('83), iar Yakou Meite (23 de ani, mijlocaș) a ratat un penalty în prelungirile partidei.

Reading urcă pe locul 17 după acest meci, fiind la prima victorie din noul sezon de Championship.

Video cu golurile lui Pușcaș

Golul 2

Video cu golul 1

Pușcaș a mai înscris un gol pentru Reading în meciul din Cupa Ligii cu Wycombe, câștigat de echipa sa în urma loviturilor de departajare (1-1, 4-2 d.pen).