INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ETAPA 1

Max Nicu titular, Hertha învinge în runda inaugurală din Bundesliga. Vezi rezultatele complete!

max nicu, romania

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 august 2009 00:00

Hertha Berlin, la care internaţionalul român Maximilian Nicu a evoluat titular 78 de minute, a învins, sâmbătă, pe teren prorpiu, pe Hannover 96, scor 1-0, în timp ce finalista ediţiei trecute a Cupei UEFA, Weder Bremen, a pierdut cu Eintracht Frankfurt, scor 2-3, informează Kicker.

Rezultate înregistrate în partidele din runda inaugurală a campionatului Germaniei:

Borussia Dortmund - FC Koln 1-0 (Matip 75-autogol)

Hertha Berlin - Hannover 1-0 ( Kacar 83). La gazde, Maximilian Nicu a bifat primele 78 de minute ale întâlnirii.

Mainz - Bayer Leverkusen 2-2 (Hoogland  60, Gunkel 81 / Derdiyok 42, Kiesling)

Nurnberg - Schalke 1-2 (Mintal 87 / Kuranyi 35, 50)

Werder Bremen - Eintracht Frankfurt 2-3 (Ozil 13, Sanogo 44 / I. Amanatidis 7, 42, Fenin 71).

Partida VfL Wolfsburg-VfB Stuttgart, scor 2-0, s-a disputat vineri, în timp ce întâlnirea dintre Hoffenheim şi Bayern Munchen este programată sâmbătă seară. Ultimele două meciuri ale primei runde, VfL Bochum-Borussia M'gladbach şi Freiburg-Hamburg, se vor juca duminică.