INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARGENTINA

VIDEO Messi, speriat de un fan intrat pe teren. Ce i-a cerut acesta + „Dublă” pentru Argentina în amicalul cu Jamaica

Lionel Messi și fanul intrat pe teren la meciul Argentina - Jamaica/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 septembrie 2022 09:24 / Actualizat miercuri, 28 septembrie 2022 11:24

Argentina a câștigat cu Jamaica, scor 3-0, într-un meci amical. Leo Messi (35 de ani) a reușit o „dublă”, dar altul a fost momentul meciului.

Pe final, după primul gol marcat de superstarul argentinian, un fan a intrat pe teren la bustul gol, cu un marker, cerând un autograf pe piele. Speriat ușor la început, Messi i-a îndeplinit dorința fanului, înainte ca acesta să fie escortat în afara terenului de forțele de ordine.

Cristiano Ronaldo, frustrat după înfrângerea cu Spania » Gest la nervi făcut la final
PORTUGALIA - SPANIA 0-1

Leo Messi, două goluri cu Jamaica

Messi a început pe banca de rezerve, dar a intrat în minutul 55 al meciului amical cu Jamaica. „Decarul” argentinian a reușit să și marcheze de două ori, de fiecare dată din afara careului.

Mai întâi, a șutat de la 17 metri la colțul lung, pe jos, fără șanse pentru portarul advers ('86). Apoi, 3 minute mai târziu, Messi a transformat o lovitură liberă, la firul ierbii.

Scorul a fost deschis de Julian Alvarez, atacantul lui Manchester City, încă din prima repriză. El a primit o centrare din lateral și a finalizat fără emoții din apopiere.

Victoria cu Jamaica a reprezentat succesul cu numărul 100 pentru Messi în tricoul echipei naționale a Argentinei, în 164 de meciuri.

90de goluri a marcat Messi pentru Argentina

Spania câștigă dramatic cu Portugalia și se califică în semifinalele Nations League! România e cap de serie în Liga C

Un internațional englez, pus la zid iar: „Nu am văzut pe nimeni atât de criticat în fotbal”