INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  NAPOLI - LAZIO 1-0

NAPOLI - LAZIO 1-0 // Cu Ștefan Radu pe teren, Lazio a fost eliminată în sferturile Coppa Italia, după un meci cu accente dramatice

Articol de GSP - Publicat marti, 21 ianuarie 2020 21:44

Napoli a învins-o pe Lazio, scor 1-0, în primul meci din sferturile de finală ale Coppa Italia. Ștefan Radu a fost pe teren timp de 70 de minute.

Tabela de pe Stadion San Paolo s-a modificat o singură dată, dar meciul a fost unul extrem de spectaculos. Insigne a deschis scorul după doar 10 minute, din pasa lui Zielinski, stabilind scorul ce avea să rămână până la final.

Evenimentele din meci au continuat să se desfășoare într-un ritm alert. Ciro Immobile a ratat un penalty pentru Lazio în minutul 10. Golgeterul lazialilor a alunecat în momentul execuției și a trimis mult peste poartă.

Până la pauză, ambele echipe au rămas în inferioritate numerică. Hysaj, fundașul lui Napoli, a văzut al doilea galben în minutul 19, iar Lucas Leiva, mijlocașul oaspeților, a părăsit și el terenul în minutul 25.

Finalul de meci a avut accente de-a dreptul dramatice. Lazio a avut două bare, gazdele lovind și ele bara de două ori.

Lazio, care l-a avut pe Ștefan Radu pe teren până în minutul 70, își vede astfel oprită seria de invincibilitate. Formația lui Simone Inzaghi avea 12 victorii conseuctive în campionat și Cupa Italiei.

Napoli - Lazio 1-0

• A marcat: Insigne '2
  • Eliminați: Hysaj (Napoli, '19) Lucas Leiva (Lazio, '26)
  • Penalty ratat: Immobile (Lazio,'8)
  • Vezi AICI statistici

Echipele de start:

Napoli: Ospina - Hysaj, Manolas, Di Lorenzo, Rui - Lobotka, Demme, Zielinski - Callejon, Milik, Insigne
Antrenor: Gennaro Gattuso

Lazio: Strakosha - L. Felipe, Acerbi, Șt. Radu - Lazzari, Parolo, L. Leiva, Milinkovic Savic, Lulic - Caicedo, Immobile

Vezi și:

VIDEO „Prinși în fapt!” Imaginile de la meciul Barcelonei care fac înconjurul lumii: și-a sărutat amanta?! Reacție incredibilă a bărbatului când e surprins

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”