INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MARSEILLE - ANGERS 2-2

OLYMPIQUE MARSEILLE - ANGERS 2-2 // VIDEO Meci nebun pe „Vélodrome” » OM a avut 2-0 după 16 minute cu Angers, dar finalul a fost îngrozitor

Olympique Marseille // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 martie 2019 20:00

Olympique Marseille a terminat la egalitate meciul cu Angers de pe teren propriu, scor 2-2, deși a avut un start magnific, marcând de două ori în 16 minute.

Ambele reușite ale gazdelor au avut același fir. Ocampos a pasat, Balotelli a înscris. Primul gol a fost în minutul 4, când fostul atacant de la Inter și Liverpool a fost găsit în 6 metri și n-a făcut decât să împingă mingea în plasă.

12 minute mai târizu, același Mario a tras din buza careului mare, pe jos, direct la colțul lung, ajutat fiind și de o reacție greoaie a portarului Butelle.

Din acest moment, lucrurile s-au rupt pentru OM, care până la pauză a încasat o primă lovitură. Mangani (36) a tras slab dintr-un penalty dictat cu ajutorul VAR, însă Pele, înlocuitorul suspendatului Mandanda, n-a făcut decât să-și respingă mingea în poartă.

Același Mangani a mai transformat un penalty în minutul 76, obținut după o serie de greșeli în apărarea gazdelor.

În minutul 79 Marseille a rămas în 10, Sarr fiind eliminat.

Marseille - Angers 2-2 (Balotelli 4, 16 / Mangani 36 pen., 76 pen.)
Sarr (OM) - eliminat în minutul 80

Marseille - Angers, LIVE + statistici AICI

CLICK AICI PENTRU VIDEO!

• OM e pe locul 4 după acest meci, cu 48 de puncte, cu 8 în urma lui Lyon, astfel că șansele la Champions League sunt destul de mici. Angers ajunge la a 4-a remiză la rând și cu 37 de puncte a urcat pe locul 11. (Vezi aici clasamentul actualizat din Ligue 1)

Marseille: Pele - Sarr, Caleta-Car, Rami, Amavi - Thauvin, Sanson, Lopez, Ocampos - Balotelli, Germain

Angers: Butelle - Thomas, Traore, Bamba, Capelle - Santamaria - Fulgini, Mangani, Pajot, Tait - Reine-Adelaide